Montesori mājas apstākļos jeb vērtīgas idejas bērna attīstībai

3 gadi

Šis ir sensorais vecums, kad bērns darbojas, turpinot attīstīt maņas: tausti, dzirdi, redzi, ožu, garšu.

Tauste

Sīkā motorika: Trīssgadnieki vingrina rokas dažādos aizraujošos veidos. Ir svarīgi pievērst uzmanību sīkās motorikas attīstībai, kas nosaka tālāko bērna sagatavotību, piemēram, rakstīšanai.

Dzirde

Smarža, garša

Valodas bagātināšanai ieteicams ikdienā pievērst uzmanību lietu nosaukumiem, formām, krāsām un citām īpašībām.

4 gadi

Maziem bērniem lieliski darbojas matemātiskais prāts. Aptuveni ap 4 gadu vecumu bērniem interesē lietu saskaitīšana, kā arī ciparu apzīmējumi. Šis ir lielisks laiks, lai spēlētos ar skaitļiem un mācītos pamatizpratni par tiem. Bērns šajā vecumā kļūst vēl patstāvīgāks savās izvēlēs, kā arī sāk interesēties par „akadēmiskākiem” darbiem.

5 un 6 gadi

Šajā vecumā bērna attīstība notiek lēnāk un diezgan līdzīgi, tādēļ tie apvienoti kopā. Uzmanību ieteicams vērst uz valodu, taču īpaši pievēršoties rakstīšanas un lasīšanas attīstīšanai. Šajā posmā veidojas sava veida „eksplozija” pēc vēlmes rakstīt vai lasīt. Te būs dažas radošas idejas, ar kuru palīdzību bērns var izpausties rakstot, veidojot projektiņus vai lasot.

Noslēgumā, atcerēsimies, ka pats svarīgākais ir sekot savam bērnam un viņa individuālajam attīstības ceļam un interesēm.